Uncategorized @fa

لیزر

لیزر

ياگ ليزر PI

لیزر ایریدوتومی (Peripheral Iridotomy) یک روش جراحی سرپایی برای درمان بیمارانی است که دچار گلوکوم زاویه بسته هستند. در این روش ابتدا چشم به کمک قطره های چشمی بی حس می شود. سپس پرتو های لیزر به نقاط معینی از عنبیه فرد تابانده شده که در نتیجه آن، سوراخ های بسیار ریزی روی عنبیه شکل می گیرد که منجر به خروج مایع زلالیه از چشم و در نهایت کاهش فشار چشم شود.

بعد از لیزر PI بیمار ممکن است دچار تاری دید یا ناراحتی در چشم شود یا احساس وجود جسم خارجی در چشم کند که همگی گذرا هستند.

ياگ ليزر كپسولوتومي

یکی از مهمترین عوارض عمل آب مروارید، کدر شدن کپسول خلفی عدسی یا اصطلاحاً کاتاراکت ثانویه است. در این روش با استفاده از لیزر YAG ناحیه ای از کپسول خلفی عدسی در قسمت مرکزی آن را بر می دارند و در واقع دریچه ای روی آن ایجاد می کنند که در نتیجه آن مسیر بینایی که کدر شده بود شفاف و بینایی اصلاح می شود. بهتر است این روش 3 تا 6 ماه بعد از عمل آب مروارید انجام شود.

SLT (Selective Laser Trabeculoplasty)

ترابکولوپلاستی لیزری انتخابی یک روش جراحی سرپایی برای درمان بیمارانی است که دچار گلوکوم زاویه باز هستند. در این روش از طول موجی استفاده می شود که فقط بر سلول¬های حاوی ملانین شبکه ترابکولار اثر می گذارد و به سایر بافت ها آسیبی نرساند و در نهایت تغییراتی ایجاد می کند که منجر به کاهش فشار چشم می شود.